Duvar Kağıdı Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

Duvar Kağıdı Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

Evinizin iç mekanlarında ışık, derinlik, ren, halı, mobilya gibi faktörleri barındıran unsurları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu faktörleri göz önünde bulundurup içini dolduracak olursak gerçek duvar kağıdı modellerini evinizin tarzına göre seçmek hiçte kolay değildir, ama basit taktikler vardır.

Şimdi bunları sizlerle paylaşayım.

Yeşil tonda olanlar duvar kağıtları, mavi ve mor tonda olan duvar kağıdı modelleri iç dünyanızı sakinleştirip soft bir konsept oluşturacaktır. Kırmızı duvar kağıdı modelleri ve sarı ve turuncu duvar kağıtları ise içinizi ısıtacak renkli ve parıldar bir tasarım oluşturacaktır.

Bu arada renkleri hallettikten sonra önemli olan bir seçim ise motifler ve desenlerdir. Biraz daha dramatik renklere sahip olan büyük desenler çok daha resmi bir görüntüye sahip olmanıza yol açabilir. Baktığımızda karmaşık ve iç içe geçmiş duvar kağıdı ürünleri ise mükemmeldir. Renk ve desen uyumunu sağladıktan sonra duvar kağıtlarının uygulanacağı ortamda ise ışık unsuru ise önemlidir ışığın doğru noktaya yansıtılabilmesi için duvar kağıdı modelleri metalik, yansıtıcı, kusursuz ve renkli duvar kağıtları tercih edilmektedir.