3D Zemin Kaplama

3D Zemin Kaplama

3D zemin kaplama dekorasyonda yeni bir dönem olarak kabul edilebilir. Çünkü bu yöntemle evinizin herhangi bir yerinin zeminini dilediğiniz bir fotoğrafla süslemeniz mümkündür. Hareketli, derinlikli ve birbirinden güzel desenlerle renklenen evleriniz bu yöntemle çok daha şık ve modern bir görünüm kazanır. Baktıkça içinizin açılacağı ve zevk alacağınız modeller arasından beğendiğiniz bir tanesini seçebilir ve birdenbire evinizin havasını değiştirebilirsiniz.3D zemin kaplamanın en önemli avantajlarından birisi de yıpranmalara karşı dayanıklı olmasıdır. Bilindiği gibi hemen her türlü mekânda en çok kirlenen ve yıpranan yerlerden birisi de zeminlerdir. 3D zemin kaplama yöntemi bu açıdan size büyük kolaylık sağlar. Oldukça uygun bir fiyata birdenbire bambaşka bir görünüm kazanacak olan mekânınız çok daha iç açıcı ve ferah bir yere dönüşür.  Gerekli şartlar sağlandığında ve olması gerektiği gibi uygulandığında oldukça uzun ömürlüdür.

3D zemin kaplamanın dikkat çekici olmasının nedeni öncelikle mekâna derinlik kazandırmasıdır. Üç boyutlu ve derinlik bir kaplama yöntemi olması nedeniyle girdiği her mekânı açar ve daha ferah gösterir. Bu yöntemle kaplanan zemin modellerine bir göz atacak olursanız birbirinden güzel resimler sizi etkileyecektir. Bu resim ya da desenlerden dilediğiniz gibi bir seçim yapabilir ve bulunduğunuz mekânın görüntüsünü tamamen değiştirebilirsiniz.

3D Zemin Nerelerde Kullanılır?
3D zemin kaplama suya ve aşınmalara karşı dayanıklı bir malzemedir. Bu kaplamanın en üst tabakası suya o kadar dayanıklıdır ki pek çok havuzda da bu zemin kaplaması uygulanır. Kaplamada yer alan en üst tabaka aynı zamanda hemen her türlü dış etkene dayanıklıdır. Ayrıca bu tabaka zeminin çok daha aydınlık ve canlı renklerde görünmesini sağlar. 3D kaplama malzemesi bulunduğu yeri çok daha parlak ve derinlikli gösterir. Mekânın daha geniş ve ferah görünmesine katkıda bulunur. Bu açıdan en kullanışlı ve gösterişli dekorasyon malzemelerinden ve yöntemlerinden birisidir.

İşlevsel ve Kullanışlı
3 boyutlu zemin kaplama, en önemli avantajı bir kere uygulandıktan sonra aşınma yapmadan uzun bir süre kullanılabilmesidir. Herhangi bir akma, kokma, rutubet ya da yanma riski taşımaz. Üstelik koku yaymaz ve alerjik bir sorun yaratmaz. Temizlemesi oldukça rahat olduğu için çok kullanışlıdır. Uzun bir süre tertemiz kullanılabilir. Avantajları çok sayıda olmasına rağmen fiyatı herkesin karşılayabileceği bir düzeyde kabul edilir. Kaliteli ve özel bir malzemedir ve kullanan herkes memnundur. Özellikle havuz diplerinde tercih edilen bu kaplama son derece şık ve göz alıcı görünür. Evlerde banyo ve mutfak zeminleri için de tercih edilebilir. Bu uygulama sayesinde banyo ve mutfağınız olduğundan çok daha geniş görünür. Parlak ve dikkat çekici bir zemine sahip olur. Eğer eviniz için modern ve farklı uygulamaları denemek isterseniz bu uygulama tam size göredir. Böyle bir zemin kaplamasına karar verince istediğiniz desen, uygulama ve nasıl yapılacağı konusunda da işlemi yapacak olan ustalara danışabilirsiniz.

Temizlemesi Kolay ve Hijyenik
3D zemin kaplamasının en önemli özelliği temizlemesinin çok kolay olmasıdır. Bu da evlerde aranan en önemli kolaylıklardan birisidir. Ayrıca bu yöntem ofislerde ve farklı mekanlarda da kullanılabilir.

Örnek Uygulamalar